Február 19-e a Magyar Ápolók Napja. Ezen alkalomból az egyik legrégebben itt dolgozó és az egyik legfiatalabb kollégán keresztül köszöntjük közel 500 szakdolgozónkat.
(tovább…)Február 19-e a Magyar Ápolók Napja. Ezen alkalomból az egyik legrégebben itt dolgozó és az egyik legfiatalabb kollégán keresztül köszöntjük közel 500 szakdolgozónkat.
(tovább…)Tisztelt látogatónk! Az Orosházi Kórházban február 16-tól a Csecsemő és Gyermekosztályra is kiterjesztettük a látogatási tilalmat!
(tovább…)Úgy tűnik, sikeres volt a kórházi könyvtáras felhívásunk, hiszen immár több mint 400 könyv érkezett hozzánk az elmúlt hetekben. Arra kértük önöket, – és ez a kérés továbbra is fennáll – az otthon feleslegessé vált, jó állapotban lévő szórakoztató és szépirodalmi könyveket hozzák be az Orosházi Kórházba, hogy a nálunk gyógyulók olvasással tölthessék idejüket.
(tovább…)Nálunk is egyre erősebb az influenza járvány, ezért vezettük be a látogatási tilalmat néhány osztályunkon. Viszont mindenki tehet azért, hogy megőrizze egészségét.
(tovább…)Zsúfolásig telt a Petőfi Művelődési Központ Szokolay Sándor terme az Orosházi Kórház 8. Jótékonysági Bálján február 10-én. A kellemes kikapcsolódás és szórakozás mellett a bál fő célja a gyógyító intézmény támogatása, így az orvosok és szakdolgozók mellett sok helyi vállalkozó, mecénás is megjelent a rangos társasági eseményen.
(tovább…)A légút biztosítás a mindennapi orvosi, műtői és sürgősségi betegellátás szerves része, mely bizonyos szituációkban kikerülhetetlen, elengedhetetlen lépése ennek az összetett folyamatnak.
(tovább…)Az influenzaszerű megbetegedések emelkedése miatt az Orosházi Kórházban február 9-e, péntektől látogatási tilalom lép életbe az Intenzív Terápiás Osztályon, a Szülészet-Nőgyógyászati Osztályon és annak újszülött részlegén.
(tovább…)A 2017-es augusztusi vihar komoly károkat okozott a kórház udvarán található fedett közlekedőben is, a jégeső összetörte az üvegborítás jelentős részét. Mostanra sikerült előteremteni a felújításhoz szükséges összeget, így a napokban megkezdődtek a munkák.
(tovább…)Az elmúlt években rengeteg segítség érkezett az Orosházi Kórházba svájci barátainktól, és ez nem volt másként most sem. A közelmúltban ugyanis újabb kamion futott be hozzánk egy svájci kórházból, a Kantonspital Aarauból.
(tovább…)Mostantól a Központi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztályon fekvő betegek is könnyebben viselhetik a gyógykezelést, hiszen beszereltek egy televíziót a kórterembe.
(tovább…)