Új helyre költözik az Orosházi Kórház bőrgyógyászati szakrendelése, ezért 2020. február 27-e és március 2-a között szünetel a rendelés. Az orvosok és szakdolgozók március 3-a, keddtől már az új helyen várják a betegeket.
(tovább…)Új helyre költözik az Orosházi Kórház bőrgyógyászati szakrendelése, ezért 2020. február 27-e és március 2-a között szünetel a rendelés. Az orvosok és szakdolgozók március 3-a, keddtől már az új helyen várják a betegeket.
(tovább…)A sürgősségi betegellátás az orvostudomány egyik legfiatalabb, ugyanakkor nagy szakértelmet és rutint igénylő ága. A sürgősségi osztály feladata többek között a hirtelen jelentkező, életveszélyt okozó kórképek felismerése és elsődleges ellátása. A kórházon kívüli, úgynevezett prehospitális ellátás sürgősségi szakemberei a mentőtisztek, akik főiskolai keretek között szereznek képesítést a kritikus állapotú betegek, sérültek ellátására.
(tovább…)Az Orosházi Kórház két orvosát, Dr. Alzubi Ali (balról) sebész, klinikai onkológus főorvost és dr. Grósz Miklós (jobbról) sebész, traumatológus főorvost is jelölték a 2020-as Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjra.
(tovább…)Ők azok, akik éjszaka, hétvégeken, ünnepnapokon is ott állnak a betegágy mellett, tenni akarásuk és elhivatottságuk tiszteletre méltó. Nélkülük az egészségügy nem működne, a kórházban megállna a munka.
(tovább…)A közelmúltban Budapesten tartotta 33. kongresszusát a Magyar Onkológusok Társasága, ahol az Orosházi Kórház három orvosa, dr. Varga Antónia, dr. Alzubi Ali és dr. Méhes Mónika közös poszteren ismertetett két különleges esetet.
(tovább…)Vér és vérkészítmények szállítására, sürgősségi szállításokra, ügyintézésre, szakemberek soron kívüli utaztatására használjuk majd az új járművet.
(tovább…)Az orosházi kisfiú, Orsós Dávid Dániel picit ugyan váratta anyukáját, de január 2-án, 23 óra 5 perckor végül csak úgy döntött, hogy 3510 gramm súllyal és 49 centiméter magassággal világra jön.
(tovább…)A készenléti rendőrök ajándéka után újabb meglepetés várta december 20-án az Orosházi Kórház Csecsemő- és Gyermekosztályán gyógyulókat, hiszen a Jövő Építők TDM Közhasznú Egyesület is ajándékokat hozott.
(tovább…)Látogatóba jöttek az orosházi készenléti rendőrök a kórház Csecsemő- és Gyermekosztályára december 20-án. Az egyenruhások nem üres kézzel érkeztek, ajándékokkal lepték meg a bent gyógyuló gyerekeket.
(tovább…)A Facebookon működő „Szarvasi Édesség-Csere-bere csoport” tagjai – Csongrádi Jánosné, Csongrádi Erika, Horváth Marietta – látogatták meg a napokban az Orosházi Kórházat.
(tovább…)