A kórházban gyógyuló vagy oda vizsgálatra érkező gyerekek megnyugtatását szolgálják azok a plüss játékok, amiket az Orosházi Kórháznak adományozott egy alapítvány. A gyerekek a gyógyulás után együtt mehetnek haza új kedvencükkel.
(tovább…)A kórházban gyógyuló vagy oda vizsgálatra érkező gyerekek megnyugtatását szolgálják azok a plüss játékok, amiket az Orosházi Kórháznak adományozott egy alapítvány. A gyerekek a gyógyulás után együtt mehetnek haza új kedvencükkel.
(tovább…)Bár a Népszava a szülészet megszűnéséről és a gyermekágyak számának csökkentéséről írt, pánikra semmi ok, a hír nem igaz.
(tovább…)Hogyan teremtsünk kapcsolatot a beteggel? Miként kezeljük a betegágy mellett a kényes helyzeteket? Milyen jogai vannak a betegeknek és az egészségügyi dolgozóknak? Mit tegyünk a munkahelyi kiégés ellen? Miért és hogyan kommunikál egy kórház a betegekkel? Ezekről a témákról is szó lesz november 20-án, az Orosházi Kórházban.
(tovább…)Veszettség elleni vakcináció, bőrgyógyászati-, sebészeti- és belgyógyászati tudnivalók, fertőző betegségek felügyelete és közelgő influenza szezon – ezek voltak a témák az október végi háziorvosi munkaértekezleten.
(tovább…)A fenti címmel mutattuk be egy országos konferencián az Orosházi Kórház Egészségfejlesztési Irodájának korosztályokon átívelő programjait.
(tovább…)Az Orosházi Kórház SBO-s orvosai és ápolói az Akut Szakasz felhívására teljesítették az #soschallenge küldetést! #ÚjraélesztésVilágnapja
(tovább…)A folyosón is alig fértek el az érdeklődők az Orosházi Kórház Szülészet Nőgyógyászati Osztályának rendhagyó eseményén. Október 11-én délután ugyanis kollégáink ötórai teára várták a leendő édesanyákat és édesapákat, hogy betekintést nyerhessenek a vajúdás és a szülés folyamatába.
(tovább…)Egy meleg nyári napon egy kisebb baleset utáni kezelésre érkezett az Orosházi Kórházba dr. Muntyán János. Az Orosházi Állatkórház tulajdonosát a rendelőintézet első emeletén található sebészeti és traumatológiai szakrendelőben látták el, innen indult a történet.
(tovább…)Nemrégiben adtuk hírül, hogy 29 évnyi orosházi munka után nyugdíjba vonult az Orosházi Kórház Csecsemő- és Gyermekosztályának osztályvezető főorvosa, dr. Varga Sándor. Ezen alkalomból ültünk le beszélgetni országváltásról, orvoslásról, életről, halálról és hogy miért jó gyerekeket gyógyítani.
(tovább…)– Hiányzik a kórház, nagyon várom, hogy jöhessek vissza dolgozni. Hosszú volt a felkészülés és a verseny, a kórházi munka számomra kevésbé stresszes – indítja mosolyogva a beszélgetést a kórház parkjában Orosz Nikolett.
(tovább…)