Egy évvel ezelőtt már megleptek bennünket a GYSZC Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium diákjai, akik most sem érkeztek üres kézzel.
(tovább…)Egy évvel ezelőtt már megleptek bennünket a GYSZC Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium diákjai, akik most sem érkeztek üres kézzel.
(tovább…)Közeleg a karácsony, így kórházunk is szép lassan ünnepi díszbe öltözik. Ennek egyik leglátványosabb eleme, amikor a kápolna és a szakrendelő közötti hatalmas fenyőt feldíszítjük.
(tovább…)Egy évvel ezelőtt televíziót kapott a gyermekosztály a Tobak családtól, akik idén is adományokkal támogatják a kórházat.
(tovább…)Három zsáknyi plüss figurával érkeztek a nagyszénási Maci Kórház követei az orosházi kórházba. A pihe puha játékok fertőtlenítve és becsomagolva várják, hogy a kis betegeket jobb kedvre derítsék.
(tovább…)Az oltási akcióhetek sikerére és az omikron vírus magyarországi megjelenésére tekintettel újabb oltási akció lesz december 16. csütörtök és december 18. szombat között, amiben részt vesz az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet is. Fontos tudni azonban, hogy regisztráció nélkül csak megszabott időpontokban lehet felvenni az oltást. Írjuk a részleteket.
(tovább…)Az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézetben is lehetőség van az 5-11 éves korosztály oltására, amihez már foglalhatók az időpontok. Írjuk a tudnivalókat.
(tovább…)Hogyan működik és milyen vizsgálatokat végeznek egy Sürgősségi Betegellátó Osztályon? Mikor és milyen panaszokkal kell felkeresni az SBO-t, vagy más járóbeteg szakellátást, a háziorvost?
(tovább…)Miért fontos a megelőzés? Mit és hogyan kell tenni, hogy ne súlyosbodjon a baj? Mit tehet a család, hogy segítsen? Mindezekre válaszokat ad dr. Duray Gergő, az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet belgyógyász, diabetológus szakorvosa.
(tovább…)Az Orosházi Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat mikuláscsomagokkal kedveskedett a kórház Csecsemő- és Gyermekosztályán gyógyuló kis betegeknek december 3-án a Jótékonysági Mikulásfutás nevű program keretén belül.
Idén sajnos a Huba utcai mentőbaleset miatt a rendőri felvezetést nélkülöznie kellett a rendezvénynek, ebből kifolyólag a futás elmaradt, de egy rögtönzött tornával megmozgatták a Főtéren gyülekezőket. Ezenkívül az esemény fő célja, az ajándékozás sem maradt el, minden szervezethez – így kórházunkba is – eljuttatták a GYIÖK Mikulásai és krampuszai a csomagokat, amiket a portán vett át kollégánk és vitte fel az osztályra, ahol így is nagy volt a meglepetés.
(Fotó: Széni Tibor/Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet, Orosháza)
Az orosházi Linamar Hungary Zrt. hosszú évek óta jelentős támogatója kórházunknak, advent és Mikulás időszakában pedig mindig meglepik a nálunk gyógyuló gyerekeket.
(tovább…)