13 év, 93 állomás és több mint 500 millió forint támogatás a magyar egészségügyi intézményeknek. Sikeresen zárult a 2022-es Richter Egészségváros programsorozat, ahol az orosházi Dr. László Elek Kórház tartja a történelmi rekordot.
(tovább…)13 év, 93 állomás és több mint 500 millió forint támogatás a magyar egészségügyi intézményeknek. Sikeresen zárult a 2022-es Richter Egészségváros programsorozat, ahol az orosházi Dr. László Elek Kórház tartja a történelmi rekordot.
(tovább…)Csecsemőkori mozgásfejlődés és szájápolás, a védőnők szerepe a szoptatás támogatásában, az anya-baba kapcsolat kialakulása, és a védőnői munka jogi háttere – mindezekről szó volt a Békés megyében dolgozó védőnőknek tartott szakmai napon az orosházi kórházban.
(tovább…)Szeptember végén a Petőfi Sándor emlékév kapcsán 6 nap alatt 500 kilométert futnak majd az Egy vérből vagyunk jótékonysági futás résztvevői. Orosházán is csatlakozhat az eseményhez futóként vagy véradóként, hisz segíteni mindig jó!
(tovább…)Stílusos, masszív és kényelmes. Ezek a főbb jellemzői annak az öt pihenőpadnak, amit a Rotary Club Orosháza tagjai adtak át kórházunknak.
(tovább…)Ezúton értesítjük önöket, hogy az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet Radiológiai Osztályán működő mammográfiás vizsgálatok 2022. szeptember 8-a, csütörtöktől ismét igénybe vehetők.
(tovább…)Tisztelt Betegeink!
Ezúton értesítjük önöket, hogy az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet Radiológiai Osztályán működő mammográfiás vizsgálatok a berendezés meghibásodása miatt ideiglenesen szünetelnek. A hibát egy váratlan áramszünet utáni probléma okozza, aminek javításához speciális alkatrészre van szükség.
Amint ismét elérhető lesz a vizsgálat, jelezni fogjuk a kórház weboldalán, Facebook oldalán és Instagram csatornáján.
Köszönjük megértésüket és türelmüket!
Anyukája születésnapjára időzítette világrajövetelét Czékmán István és Balda Anita kislánya, Vanda Lia, aki a 200. baba lett az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet Szülészet Nőgyógyászati Osztályán 2022-ben.
(tovább…)Dér Irén Éva, Kardosné Huszár Ildikó, Király Istvánné Mariann – három kiváló kolléganőnk a Magyar Tudományos Akadémia székházában vehetett át rangos szakmai elismerést a koronavírus-járvány alatt tanúsított kiemelkedő szakmai teljesítményükért.
(tovább…)“A laborosok munkája a laikusok számára kissé misztikus, de ez az alapja a modern orvoslásnak” – vallja Dr. Gáspár Berecz Emese, aki 33 dolgos év után vonult nyugdíjba az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet Központi Laboratóriumának osztályvezető főorvosaként. Ő mesélt a mócvidéki és bánáti gyermekkoráról, a soknyelvű iskolákról, az egyetemi szerelemről, az áttelepülésről és a több mint 3 évtizedes orosházi munkáról.
(tovább…)Életének 80. évében, hosszan tartó, méltósággal viselt súlyos betegség után elhunyt kórházunk egykori laboratórium vezető főorvosa. Egykori kollégája, utóda, barátja, dr. Berecz Emese emlékezik rá.
(tovább…)