Megmutatjuk, mi zajlik kórházunk Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztályának COVID részlegén.
(tovább…)Megmutatjuk, mi zajlik kórházunk Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztályának COVID részlegén.
(tovább…)Egy szarvasi hölgy, Rétes Petra írt nekünk kedves hangú üzenetet, miután édesapja hosszú küzdelem után hazamehetett kórházunkból. Engedélyével közöljük sorait.
(tovább…)A tótkomlósi házaspár kórházunkban gyógyult fel a koronavírusból.
(tovább…)Kedves hangú köszönő üzenetet kaptunk egy hölgytől, akinek férje a kórházi ápolás után már otthon lábadozik. A levelet Budácsikné Paksi Andrea engedélyével közöljük.
(tovább…)Elhunyt felesége emléke előtt adózva több mint 200 könyvet adományozott a kórháznak Gubár István.
Az olvasás önmagában is jó dolog, de egy beteg embernek lelkileg is sokat adhat a gyógyuláshoz egy jó könyv. Így gondolta ezt az az úr is, aki rengeteg könyvet hozott az Orosházi Kórházba.
– Amikor feleségem a kórházban gyógyult, sokszor unatkozott, én hordtam be neki a könyveket, hogy olvasással üsse el az időt. Miután Ő elment, úgy gondoltam, az évtizedek alatt közösen gyűjtött kétezer könyv egy részét a kórháznak adom, hogy az itt gyógyuló betegek is örömüket leljék a kötetekben – osztotta meg velünk gondolatait Gubár István.

Az otthoni könyvtárból kiválogatott több mint 200 könyv a belgyógyászat 6. emeleti társalkodójába került, onnan bárki leemelhet egyet közülük, ha épp olvasni támad kedve. Mindenféle stílust lehet találni: szépirodalom, verseskötetek, regények, szakácskönyvek, de még műszaki jellegű könyv is található a polcokon, így mindenki megtalálja a neki tetsző olvasmányt. És ez még nem az összes, hiszen Gubár István már válogatja otthon az újabb adagot a kórház számára…