Az orosházi Dr. László Elek Kórházban ritka alkalom az ikerszülés, így minden ilyen esetben nagy az öröm a Szülészet-Nőgyógyászati Osztályon.
(tovább…)Az orosházi Dr. László Elek Kórházban ritka alkalom az ikerszülés, így minden ilyen esetben nagy az öröm a Szülészet-Nőgyógyászati Osztályon.
(tovább…)Míg sokan pihennek, kertészkednek, kirándulnak, addig az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet oltópontjain a munka ünnepén is dolgoznak kollégáink, hogy minél többen megkaphassák a koronavírus elleni oltást.
(tovább…)Ismét meglepett bennünket sok sok finomsággal a Dózsa György utcai Rétesbolt.
(tovább…)Az Országos Mentőszolgálat mentőhelikoptere szállt le április 29-én a déli órákban a kórház udvarán.
Az orosházi mentők egy balesetben medencetörést szenvedett beteget hoztak a kórházba, akinek állapotát a Sürgősségi Betegellátó Osztályon stabilizálták, majd miután szállítható állapotba került, helikopterrel vitték át a szegedi klinikára.
A betegnek mielőbbi teljes felépülést kívánunk, kollégáinknak és a mentőknek köszönjük az áldozatos munkát!

Megmutatjuk, mi zajlik kórházunk Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztályának COVID részlegén.
(tovább…)Egy szarvasi hölgy, Rétes Petra írt nekünk kedves hangú üzenetet, miután édesapja hosszú küzdelem után hazamehetett kórházunkból. Engedélyével közöljük sorait.
(tovább…)A kórház kórtermei nem alkalmasak több zsugor ásványvíz, több váltás ruha tárolására és nagy értékű eszközök, használati tárgyak biztonságos elhelyezésére. Az elmúlt hetek tapasztalatai alapján ezért 2021. április 26-a, hétfőtől változnak a csomagleadásra vonatkozó kórházi szabályok.
(tovább…)Hogy miért küldtük? Mert megérdemlik!! – adott rövid választ a Pipitér Sajtműhely tulajdonosa ezt firtató kérdésünkre.
(tovább…)Az anyukák a szoptatást és az anyatejes táplálást segítő eszközt bérelhetnek, az ebből befolyó pénzből pedig fejlesztünk. Most épp új babaágyak érkeztek.
(tovább…)Igazi léleksimogató meglepetés érkezett kórházunkba: a Székács József Evangélikus Általános Iskola és Gimnázium 1. b osztályos tanulói a gyógyuló betegeknek illetve a COVID részlegeken dolgozó nővéreknek rajzoltak.
(tovább…)