Arról, hogy az Orosházi Kórházban a járvány miatti feszültség mellett mosolyogjunk is, az újszülöttek gondoskodnak.
(tovább…)Arról, hogy az Orosházi Kórházban a járvány miatti feszültség mellett mosolyogjunk is, az újszülöttek gondoskodnak.
(tovább…)Újabb örömteli dolog történt a kórházban: szeptember 5-én 9 óra 42 perckor, 3400 grammal és 49 centiméterrel megszületett Vincze Attila. Idén Ő lett a 300. kisbaba, aki nálunk látta meg a napvilágot.
(tovább…)Berka Zóra június 22-én 10 óra 50 perckor hangos sírással jelezte a világnak, hogy megérkezett.
(tovább…)Járvány ide, járvány oda, az élet nem áll meg. Sőt! Március 27-én megszületett az Orosházi Kórház Szülészet-Nőgyógyászati Osztályának idei 100. babája. Gajdán Zsombor 54 centiméterrel és 4320 grammal jött világra.
(tovább…)Nemrégiben vette át arany oklevelét az orvosi pályán eltöltött 50 évnyi szolgálatért dr. Patakfalvi János. A szülész-nőgyógyász főorvossal ennek apropóján beszélgettünk az első világra segített babáról, az öt évtized alatt végbement fejlődésről, az apukák szülőszobai átváltozásáról és a terhességi tesztként használt kecskebékákról.
(tovább…)Az orosházi kisfiú, Orsós Dávid Dániel picit ugyan váratta anyukáját, de január 2-án, 23 óra 5 perckor végül csak úgy döntött, hogy 3510 gramm súllyal és 49 centiméter magassággal világra jön.
(tovább…)A csöpp kislány három testvére mellé érkezett negyedikként a tótkomlósi családba. A dús, fekete hajú leányka könnyen és gyorsan jött világra, Ő lett Békés megye első babája 2019-ben.
(tovább…)Új eszközt nyert egy pályázaton az Orosházi Kórház Csecsemő- és Gyermekosztálya. A berendezés az újszülött, pici csecsemők legfontosabb életfunkcióit figyeli folyamatosan.
A K&H először 2004-ben hirdette meg a K&H gyógyvarázs országos pályázatát, hogy az egészségügyi intézmények számára a szükséges eszközök és műszerek biztosítása révén hozzájáruljon az orvosok és ápolók okos döntéseinek meghozatalához, valamint a beteg gyerekek mielőbbi gyógyulásához. A programra az Orosházi Kórház rendre beadja pályázatát, ennek köszönhetően az elmúlt években már több eszközt is nyertünk.

Nem volt ez másként most sem, ráadásul a kiírók elbírálása alapján az orosházi volt a legjobb pályázat.
– A most megnyert IP-1020 Vérnyomásmerő és Nellcor kompatibilis pulzoximeter az újszülött, pici csecsemők legfontosabb életfunkcióit figyeli folyamatosan.
Sürgősségi esetekben nagyon fontos tudni, hogyan áll a baba szívműködése, légzése, ebben van nagy segítségünkre az eszköz. A most vásárolt készülék sokkal többet tud a korábbiaknál, így az eddiginél is pontosabban tudjuk követni a legfontosabb életfunkciókat – ismerteti a részleteket dr. Varga Sándor osztályvezető főorvos.
Az alap műszerhez többféle kiegészítőt is rendeltek, így annak értéke meghaladja a 400 ezer forintot. A gépet már be is üzemelték, így mostantól még nagyobb biztonságban tudhatjuk az újszülött babákat az Orosházi Kórházban.
Az Orosházi Kórház szülészeti osztályán minden év szilveszterén izgatottan várják a dolgozók, vajon Orosházán születik-e meg a megyében az év első újszülöttje. Az idei évben is „csak” a dobogós harmadik hely jutott nekünk, ugyanis a gyulai központi kórházban két újszülött „beelőzte” az első orosházi babát, Czene Zoét.
(tovább…)