Cukorbetegség avagy a négy vágtató ló
Előadás és általános tájékoztatás a diabétesz megelőzéséről, kialakulásáról, kezeléséről. Miért fontos a megelőzés? Mit és hogyan kell tenni, hogy ne súlyosbodjon a baj? Mit tehet a család, hogy segítsen? Mindezekre válaszokat kaphat az EFI Esték legújabb előadásán november 3-án.
A cukorbetegség korunk egyik civilizációs betegsége. Mint krónikus megbetegedés életre szóló gondozást igényel, mely megvalósíthatatlan a páciens családja és segítő egészségügyi támogatás nélkül.
Régebben úgy gondolták, hogy a gyeplőt az orvos fogja, de ma úgy tűnik, a gyeplő a diabéteszes kezében van, ám rajtunk, a segítőkön is múlik, hogy a lovakat jól irányítja-e – fogalmaz dr. Duray Gergő, az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet belgyógyász, diabetológus szakorvosa, az EFI Esték következő előadója.
A főorvos hangsúlyozza, gyakori, hogy a páciensek a diabétesz tünetmentessége miatt nem tartják be az étrendi és az életmód változásra vonatkozó javaslatokat és csak 8-15 év után, a szövődmények kialakulásakor veszik komolyan betegségüket. Ezért nagyon fontos a már gyermekkorban elkezdett prevenciós tevékenység, és ha kialakul a cukorbetegség, annak diagnosztizálásakor a megfelelő motiváció a szövődmények kialakulásának elkerülése érdekében.
Az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet Egészségfejlesztési Irodájának szervezésében megvalósuló rendezvény november 3-án, szerdán 17 órakor kezdődik a Petőfi Művelődési Központ 2. emeletén. Az előadás ingyenes, viszont regisztrációhoz kötött. Regisztrációs jegy váltására a PMK Orosháza információs pultjánál, november 2-ig van lehetőség.